psikolojik testler agac testi

Ağaç Psikolojik Testi

Yeşili sever misiniz? Bir ormanda, ağaçlar arasında, huzur dolu bir yürüyüşe ne dersiniz? Tabi ki mükemmel olur değil mi? Kesinlikle. Ağaçlar bize hem huzur hem de bol oksijen sağlar. Yeşilin ruhumuza kattığı birçok şey vardır. Ruhumuzu bu tür ortamlarda dinler, bu tür ortamlarda bulundukça psikolojimizi de düzeltiriz. Psikolojik testlerden bu testimizde, ağaç psikolojik testinde, ağaçlarla ilgili bir soru var karşımızda.

Aşağıda size 9 ağaç vereceğiz ve bu ağaçlardan bir tanesini seçeceksiniz. Aşağıda gördüğünüz dokuz ağaç resmine dikkatlice bakın lütfen. Bu ağaçlardan hangisi sizin olsun istersiniz? Hangi ağaç size diğerlerinden daha yakın geliyor?


Diğer Psikolojik Testlere de Göz Atabilirsiniz.


psikolojik testler agac testi

Gelin şimdi sizin seçtiğiniz cevaba geçelim. Seçtiğiniz cevaba göre testin açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Cömert ve iyi huylu: Kendinizi geliştirmeyi seviyorsunuz. Bunun yanında yüksek standartlarınız var ve hırslısınız. İnsanlar sizinle iletişim kurmanın zor olduğunu düşünebilir ancak bu kimi zaman sizin için de kolay olmayabiliyor. Kimi zaman çok çalıştığınız ve çabaladığınız bir gerçek fakat kesinlikle bencil değilsiniz. Fazlasıyla çabalamanızın sebebi ise dünyayı geliştirme, değiştirme isteğiniz. Etrafınızdaki insanları kim olurlarsa olsunlar, yansıtsanız da yansıtmasanız da seviyorsunuz, sizleri incitmelerine izin vermeden büyük bir sevgi sunuyorsunuz. Yaptığınız her şey takdir görmese bile buna devam etmelisiniz.
  • Eğlenceli ve dürüst: Sorumluluk sahibisiniz, etrafınızdakileri önemsiyorsunuz. Dürüst bir kişiliğiniz var, sorumluluklarınızı ihmal etmiyorsunuz. Güvenilir oluşunuz sayesinde insanlarla kolayca ilişki kurabiliyorsunuz. Esprili düşünceleriniz ve parlak fikirleriniz var. Her zaman anlatacak bir şeyleriniz, güzel hikâyeleriniz var. Neşeniz mükemmel.
  • Zeki ve düşünceli: Harika bir düşünürsünüz. Fikirleriniz ve düşünceleriniz oldukça önemli. Her durum için teoriler üretebiliyorsunuz. Görüşlerinize ve düşüncelerinize sadıksınız, önem verilmesini istiyorsunuz. Biraz içinize kapanıksınız. Düşünmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi sevdiğinizden yine bunları seven insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz. Kim ne derse desin doğru bildiklerinizden vazgeçmiyorsunuz. 
  • Sezgileri kuvvetli ve kalender: Eşsiz bir ruhunuz var. Çoğu zaman bir benzerinizin varlığı imkansız. Bu nedenle diğer insanlardan daha farklısınız. Kimi zaman yanlış anlaşılıyorsunuz ve bu sizi incitiyor. Kendinize ait bir alan ihtiyacı duyuyorsunuz. Yaratıcılığınızı geliştirme isteğiniz var fakat diğer insanlara da saygılı olmalısınız. Hayatın aydınlık ve karanlık taraflarını görebilen kişilerdensiniz. Bunun yanında duygusal olduğunuzu söylemek de mümkün.
  • Kendinden emin ve sorumluluk sahibi: Bağımsızlığınız ön planda. Kendi yolunuzdan gitmeyi, kendi kurallarınızı oluşturmayı tercih ediyorsunuz. Kendinize güveniniz, kendinize olan sevginiz ve gücünüz had safhada. Ne istediğinizi biliyorsunuz ve hayallerinizin peşinden gitmekten korkmuyorsunuz. Tek beklentiniz ise dürüstlük. 
  • Nazik ve duyarlı: İnsanlar tarafından “çok iyi” olarak tanımlanıyorsunuz. Birçok arkadaşınız var ve onlara yardımcı olmaktan zevk alıyorsunuz. Sıcak ve samimi duruşunuzla etrafınızdakilerin rahat hissetmesini ve mutlu olmasını sağlıyorsunuz. Kendinizi geliştirmek için planlar yapmalı ve bu planlarınızı uygulamalısınız. Anlayışlı ve duyarlı oluşunuzla çevrenize ve dünyaya birçok güzellik katabilirsiniz.
  • Mutlu ve temkinli: Hassas ve anlayışlı birisiniz. Ayrıca fazla yargılayıcı olmayan iyi bir dinleyici konumundasınız. Herkesin hayatında takip etmesi gereken bir yolunun olduğuna inanıyorsunuz. Yeni aktivitelere ve insanlara açıksınız. Bünyeniz strese oldukça dirençli, kaygıdan da uzaksınız. Rahat oluşunuz sayesinde iyi vakit geçirebiliyorsunuz. Bu şekilde yolunuzu kaybetmiyor, umutsuzluğa düşmüyorsunuz.
  • Büyüleyici ve enerjik: Gülmek ve güldürmek sizin işiniz! Uyumlu, spontan ve hevesli birisiniz. Maceralara hayır demiyorsunuz. Şaşırtmayı seviyorsunuz. Ancak kendinize sadık kalmayı ve saygı göstermeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Birçok ilgi alanınız olabilir fakat bunların arasında bölünmemelisiniz. Dinlemeyi öğrenmeniz gerekiyor.
  • İyimser ve şanslı: Hayatın bir hediye, bir lütuf olduğuna inananlardansınız. Bu nedenle hayatınızı mümkün oldukça iyi değerlendirmeye çalışıyorsunuz. Başarılarınızdan gurur duyuyorsunuz. Dayanışmaya hazırsınız. Ayrıca sağlığınıza da dikkat ediyorsunuz. Fırsatları değerlendirmekte üstünüze yok, çünkü hayatın kısa olduğuna inanıyorsunuz. Affedici ve kin tutmayan bir yapınız var.
agac psikolojkik testi dinginyasam.com 4

Bu psikolojik testimiz olumlu yanlarımıza odaklanmış. Umarız bu olumlu yanlardan size düşen payı almışsınızdır. Hepimiz birbirimizden farklıyız ve birçok farklı karakter ile iç içe yaşamaktayız. Her birimiz kendimize has güzelliklerle doluyuz. Bu güzellikleri ortaya çıkarmak ve fark ettirmek adına bu testi paylaştık. Faydalı olmuştur umarız.


Diğer Psikolojik Testlere de Göz Atabilirsiniz.


Buna Da Bakın

psikolojik testler dinginyasam.com 5

Çöl Psikolojik Testi

Çöller insanlar için hemen hemen hiçbir yaşamsal imkanın bulunmadığı, kurak ve sıcak yerler. Daha önce …

psikolojik testler dinginyasam.com 2

Külkedisi Psikoloji Testi

Bu psikolojik testte sizinle ilgili bir noktayı tespit edeceğiz. Testimizin ismi külkedisi testi. Kokoloji kitabından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir